Urszula Kosiec

Sopran lirico-koloraturowy. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego
w Krakowie w klasie śpiewu dr hab. Macieja Gallasa, którą ukończyła z wyróżnieniem oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego również w klasie śpiewu dr hab. Macieja Gallasa, którą ukończyła z oceną celującą.
Nagrody:
2022 Wyróżnienie im. A. Kiernickiego – Międzynarodowy Festiwal Operetkowo-Musicalowy pod honorowym patronatem Wiesława Ochmana organizowany przez Fundację Pomocy Artystom Polskim. Czardasz w Krakowie (konkurs zwieńczony Koncertem Galowym w Filharmonii Krakowskiej).  2022 Pierwsze Miejsce – Konkurs Piosenki Lwowskiej i Bałaku Lwowskiego organizowany przez Fundację Ocalenia Kultury Kresowej w Krakowie (konkurs zwieńczony Koncertem Galowym w Teatrze Groteska). 2018 Wyróżnienie – Konkurs Bardowie wolności organizowany przez Prom Kultury w Warszawie. 2018 Wyróżnienie – Konkurs Muzyczny Meeting z Kaczmarskim oraz Pieśnią i Piosenką Patriotyczną Organizowany przez by SCKM w Krakowie.

Współpracę z Krakowską Operą Kameralną rozpoczęła w 2024 roku. wykonując główną rolę sopranową w misterium scenicznym A. Vivaldiego / G.B. Pergolesiego „Stabat Mater”.

Na zdjęciu Urszula Kosiec w misterium scenicznym „Stabat Mater” A Vivaldiego/G.B. Pergolesiego