Oleg Sznicar

Dyrygent, kierownik muzyczny, aranżer oraz akompaniator. Lwowianin. Absolwent Państwowego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. W roku 1991 debiutował na scenie Uniwersytetu La Sorbonne w Paryżu i z wiolonczelistką Claire Oppert zdobył IV nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Sonat w Vierzone (Francja). Ukończył 2-letni staż podyplomowy w tymże Moskiewskim Konserwarorium (kier. Prof E.Malinin) oraz odbył staż w Paryskim Konserwatorium Muzyki i Tańca (Conservatoire National Superieur de Musique et de Danse de Paris, kierownictwo Gerard Fremy i Alan Planaise).
Pracuje i uczy w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im.Ludwika Solskiego (obecnie AST) w Krakowie jako akompaniator oraz w Krakowskim Akademickim Chórze Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica w charakterze akompaniatora oraz asystenta – dyrygenta .Jako chórmistrz i dyrygent – prowadzi założony w 1878 roku Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (tradycyjnie męski) – najstarszy chór akademicki w Polsce. Jako kierownik muzyczny stale współpracuje z Krakowskim Teatrem Variete.
Nagrody i wyróżnienia:  III Nagroda na Konkursie Młodych Wykonawców w Kijowie.  IV Nagroda oraz Dyplom Honorowy na Międzynarodowym Konkursie Sonat w Vierzone. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Nagroda i Dyplom ”Dla najlepszego akompaniatora” na III Międzynarodowym Konkursie ”Singing Mask” w Sankt-Petersburgu.  III Nagroda w kategorii ”Chóry jednorodne”   Krakowski Chór Akademicki UJ i dyrygent ,   Nagroda i Dyplom ”Dla najlepszego akompaniatora” na VIII Międzynarodowym Konkursie ”Singing Mask” w Sankt-Petersburgu . Odznaka prezydenta miasta Krakowa Honoris Gratia.

Z Krakowską Operą Kameralną związany jest od 2002roku. Jako kierownik muzyczny,aranżer, dyrygent i akompaniator przygotował widowiska muzyczne: ” U prząsniczki siedzą jak anioł dzieweczki” oraz ” Świtezianki – ballady śpiewu gminnego”.